Udemy Nedir ? Udemy Kullanmanın Yararları Nelerdir ?
> Blog > Yazılım > Udemy Nedir ? Udemy Kullanmanın Yararları Nelerdir ?
20.09.2021
Udemy Nedir ? Udemy Kullanmanın Yararları Nelerdir ?

Dünyanın dört bir yanında 75'den fazla dil seçeneğiyle hizmet vermekte olan Udemy, milyonlarca öğrenciyi başarılı olmak için ihtiyaç duydukları becerilere bağlayan öğretim ve öğrenim platformu olarak ön plana çıkıyor. Genel anlamda Udemy.com online eğitim sitesinde 65+ bin eğitmen, 183 binden fazla kurs, 594+ milyon ders kaydı ve 8600+ 'den fazla kurumsal müşteri yer almaktadır.

Udemy üzerinden size uygun alanı tercih ederek son derece hesaplı fiyata kurs hizmet alabilirsiniz. Satın alacağınız eğitim setlerini dilediğiniz kadar izleyebilir, anlamadığınız noktalarda eğitmeninizle iletişime geçerek tüm sorun, öneri ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

Neden Udemy Kullanmalıyım ?

Çok çeşitli kurs teklifleri sunar. Udemy toplamda 13 ana kategori içerisinde 1.000'den fazla alanda yüz binlerce farklı kurs hizmeti sunmaktadır. Örneğin müzik kategorisine girdiğinzide alt kategoriler arasından enstrümanı seçin. Burada size hangi enstürümanla alakalı eğitim almak istediğiniz sorulacaktır. Sonrasında o enstürümana ait onlarca farklı eğitim seçeneği çıkmaktadır.

Herhangi bir derse katılmak için ön yeterlilik gerekmez. Öğrenciler ilgilerini çekebilecek herhangi bir alanda istediği dersi alabilirler.

İnternet bağlantılı tüm cihazlardan görüntülenebilir. Udemy üzerinden katılacağınız her ders, masaüstü veya taşınabilir bilgisayarların yanı sıra tabletler ve akıllı telefonlardan da görüntülenebilmektedir.

%100 para iade garantisi sunar. Udemy eğitim programına katılan öğrencilere belirtilen şart ve koşullar dahilinde %100 para iadesi sağlamaktadır.

Anında erişim imkanı sağlar. Udemy'nin en güzel özelliklerinden bir tanesi de anında erişim imkanıdır. Bu kapsamda almış olduğunuz derslere ekstradan bir ücret ödemeden dilediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

Kendi hızınızı ayarlamanıza izin verir. Udemy'de yer alan dersler ortalama 5 dakika ile 15 dakika arasında değişmektedir. Öğrenciler derslerini izlerken istedikleri zaman durdurabilir, geri sarabilir ve tekrar devam ettirebilmektedir.

Alanında uzman eğitmenlerden ders alma fırsatı sağlar. Udemy.com'da yer alan eğitmenlerin çoğu bir kısmı akademisyenlerden oluşurken diğer bir kısmı alanında gerçek bir deneyime sahip iş insanlarından oluşmaktadır.

Udemy Kurs Fiyatları / Ücretleri

Udemy, hem yetişkin hemde genç bireylerin bilgi sahibi olmak istediği alanlarda kurs almasını sağlayan bir çeşit eğitim platformudur. Hemen her yaş grubuna ait eğitim kategorisine sahip site, evinizden rahatlıkla bağlanabileceğiniz çevrimiçi bir kurs platformu olarak hizmet veriyor. Peki bu hizmetin ücreti ne kadar olacak? diye soruyor gibisiniz. Bu konuda endişelenmenize gerek yok çünkü Udemy her öğrencinin satın almasını kolaylaştıran ucuz kurs fiyatları sunmaktadır.

Alacağınız derslerin tamamını ödemek yerine bir kısmını ödeyerek konuları bitirdikçe eğitim satın almanıza izinv ermektedir. Öte yandan herhangi bir konu veya alanda birden fazla eğitmene ait kurs seçeneği bulabilirsiniz. Bu kurs seçenekleri arasında size en uygun fiyat seçeneğini tercih ederek eğitiminiz vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz. 

Udemy İndirim Kuponu

Udemy, cazip fiyatlarıyla bilinmesine rağmen istediğiniz video kursunu çok pahalı bulabilirsiniz ancak indirim kuponu kullanarak satın almak istediğiniz online kursu hesaplı hale getirebilirsiniz.

 

Udemy Ücretsiz Kurslar

Tüm ücretsiz Udemy kurslarını kolay ve hızlı bir şekilde bulabileceğiniz bu listede, dilediğiniz alanda hiçbir ücret ödemeden eğitim alabilirsiniz. Udemy'nin kullanıcılarına sunduğu 10.000'den fazla ücretsiz kurs videolarını izlemek için aşağıda belirtilen eğitim programlarına tıklayarak kolayca sahip olabilirsiniz.

 

En İyi Udemy Kursları Nasıl Seçilir?

Udemy.com'da 100.000'i aşkın kurs olduğundan bahsetmiştim. Bu demek oluyor ki eğitim almak istediğiniz alanda sayısız video bulabilirsiniz. Peki onca eğitim seti arasında en iyi Udemy kursuna nasıl karar vereceksiniz? İşte bu konuda size bir kaç tavsiyem olacak.

Bolca inceleme okuyun. Udemy'de yer alan eğitim kurslarıyla alakalı yapılan yorumlara muhakkak göz atmanızı öneriyorum. Bu yorumlar satın almayı düşündüğünüz kursun ne kadar faydalı veya faydasız olduğunu gösterecektir.

Eğitmeni araştırın. Udemy'de yer alan eğitmenlerin çoğunun alanında uzman kişiler olduğundan bahsetmiştim. Siz genede doğru seçimi yaptığınızdan emin olmak için satın almak istediğiniz kursun eğitmeni hakkında bilgi sahibi olun.

Örnekleri deneyin. Udemy'de yer alan çoğu kurs, eğitime katılmadan önce kısan bir ön izleme sunmaktadır. Alanınızla alakalı ön izlemeleri yakından takip ederek sizin için en iyi udemy kursunun hangisi olduğuna kolayca karar verebilirsiniz.

 

Udemy Uzaktan Eğitim Kategorileri

Udemy, dünyanın önde gelen çevrimiçi eğitim birimidir. Dünya çapında 24 milyondan fazla öğrenciye sahiptir. Sitede 100.000'den fazla kurs yer alırken çoğu konu alanında uzman kişiler tarafından ele alınmaktadır ve öğretilmektedir. Udemy'de kurslar tamamen talep üzerine verilmektedir. Böylece eğitim her an her yerde kolayca alınabilir. 

 

1. Yazılım Geliştirme Kursu

Bu kategori üzerinden yazılıma dair merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz hemen her konuda eğitim seti bulabilirsiniz. Udemy yazılım geliştirme eğitimi kapsamında web geliştirme, veri bilimi, mobil uygulamalar, program dilleri, oyun geliştirme, veritabanları, yazılım testi, yazılım mühendisliği, geliştirme araçları ve e-ticaret alanında binlerce farklı eğitim programına dahil olabilirsiniz. 

 

2. İşletme Kursu

İşletme konusunda uzman kişiler tarafından hazırlanan eğitim setlerine bu kategoriden kolayca ulaşabilirsiniz. Son derece öğretici videoların yer aldığı Udemy işletme kategorisi bünyesinde finans, girişimcilik, iletişim, yönetim, satış, strateji, operasyonlar, proje yönetimi, iş hukuku, veri analizi ve evden çalışma konularında size uygun olan uzaktan eğitim setini satın alabilirsiniz.

 

3. Finans ve Muhasebe Kursu

Çoğu işletmenin ihtiyacı olan finans ve muhasebe eğitimleri, Udemy aracılığıyla online olarak veriliyor. Sond erece anlaşılır dille uzman eğitmenler tarafından anlatılan dersler arasında muhasebe ve defter tutma, uyumluluk, ekonomi, finans, sanal para birimi ve blockchain, yatırım ve ticaret, vergiler, finans modelleme ve analiz, finans alanında sertifika ve sınav hazılığı gibi onlarca farklı alanda size uygun eğitim setini satın alabilirsiniz.

 

4. BT ve Yazılım Kursu

Bilgi teknolojileri olarak bilinen BT, son zamanların olmazsa olmaz alanları arasında yer alıyor. İşte Udemy bu alanda siz değerli öğrencilerine birbirinden hesaplı fiyata BT ve Yazılım alanında eğitim hizmeti sağlıyor. Öğrenciler bu kapsamda ağ ve güvenlik, işletim sistemleri, donanım, BT sertifikaları gibi birçok şeye sahip olabiliyor.

5. Ofiste Verimlilik Kursu

Muhtemelen bir ofis hayatı yaşayacaksanız bilmeniz gereken bazı temel şeyler olduğunu hatırlatmak isterim. Bunların başında kuşkusuz ofiste verimlilik geliyor. Udemy bu kapsamda öğrencilerine Apple, SAP, Google, Microsoft ve Oracle gibi alanlarda bilgi sahibi olmasına ve tüm özelliklerini en verimli şekilde kullanmasına yardımcı oluyor.

6. Kişisel Gelişim

Udemy kişisel gelişim videoları herhalde en sevilen dersler arasında yer alıyor. Öğrenciler bu kategoriyi genellikle kendini geliştirmek hatta boş vakitlerinde yeni şeyler öğrenmek için sıklıkla tercih ediyor. Kişisel gelişim alanında sunulan eğitim dersleri arasında üretkenlik, liderlik, kariyer geliştirme, mutluluk, din ve maneviyat, kişisel marka yaratma, yaratıcılık, ilham, ebeveylik ve ilişkiler gibi yüzlerce farklı ders bulabilirsiniz.

7. Tasarım Kursu

Tasarım denildiğinde aklınıza birçok farklı konu gelebilir. Bu bir web tasarımından modeya, iç tasarımdan oyun tasarımına kadar yüzlerce farklı alanı kapsıyor. Udemy bu alanda öğrencilerine tasarım konusunda hemen her sektöre ait eğitim imkanı sunuyor. Tasarım alanına ait web tasarımı, grafik tasarım, tasarım araçları, kullanıcı deneyimi, oyun tasarımı, 3D ve Animasyon, Moda, Mimari tasarım ve tasarımcı düşünme gibi birbirinden farklı uzaktan eğitim derslerine kayıt olabilirsiniz. 

8. Pazarlama Kursu

Pazarlama hayatın neredeyse her alanında karşımıza çıkıyor. Peki pazarlama denilince aklınıza ne geliyor? Muhtemelen bir ürünü alıp bir başkasına satmak ilk aklınızda canlanan durum ancak Udemy pazarlama alanında öğrencilerine birbirinden farklı eğitim dersleri sunuyor. Udemy pazarlama kategorisi üzerinden dijital apzarlama, sosyal medya pazarlama, arama motoru optimizasyonu, analiz ve otomasyon, içerik pazarlama, growth hacking, video ve mobil pazarlama, reklamcılık ve markalaşma gibi sayısın alande ucuz fiyata eğitim satın alabilirsiniz.

9. Yaşam Tarzı Kursu

Boş vakitlerinizde yeni şeyler öğrenmek ve kendiniz bir şeyler katmak istiyorsanız bu kategori tam size göre. Udemy yaşam tarzı eğitim videoları arasında sanat ve el sanatları, yiyecek ve içecek, güzellik ve makyaj, seyahat, oyun, ev geliştirme, evcil hayvan bakımı ve eğitimi gibi birbirinden farklı alanlarda uzaktan eğitim alabilirsiniz.

10. Fotoğrafçılık Kursu

Udemy, fotoğrafçılık alanında kendini geliştirmek isteyen bireylere büyük bir avataj sunuyor. Son derece hesaplı fiyatlara satın alabileceğiniz onlie fotoğrafçılık dersleri arasında dijital fotoğrafçılıktan portrelere, ticari fotoğrafçılıktan video tasarıma kadar onlarca farklı derse kaıtlabilirsiniz.

11. Sağlık ve Fitness Kursu

Sağlıklı yaşam ve fitness, muhtemelen birçok bireyin günlük rutinleri arasında yer alıyor. Udemy bu alanda insanların yeni şeyler öğrenmesine yardımcı olmak için beslenmeden yogaya, ruh sağlığından diyete, dans eğitimlerinden meditasyona, kişisel savunmalardan spor aktivitelerine kadar onlarca farklı alanda uzaktan eğitim ayrıcalığı sağlıyor.

12. Müzik Kursu

Udemy müzik eğitim videoları sayesinde hem enstürmanları hemde ses tekniklerini kolayca öğrenebilirsiniz. Özellikle müzik tekniklerinden vokale, müziğin temelerinden enstrümanlara hatta müzik yazılımına kadar birbirinden farklı eğitim videolarının yer aldığı bu kategoride size uygun dersi seçerek satın alabilirsiniz.

 

Udemy Kullanıcı Yorumları

Dünyanın en popüler online eğitim sitesi udemy hakkında yapılan kullanıcı yorumlarını inceledik. Özellikle Türkiye Udemy kullanıcılarını dikkate alarak hazırladığımız bu yazımızda, öğrencilerin %90'ından fazlasının Udemy kurs hizmetlerinden memnun kaldığını görebilirsiniz. İşte sosyal medya platformları, form siteleri ve şikayet sayfalarında yer alan Udemy kullanıcı yorumları;

 

Çok başarılı bir kurs içerikler kolay seviyeden başlayarak ilerliyor.

Arif Bal

 

Her seviyeye ve dile uygun içerikler barındırıyor. Kursun iki dil olması gerçekten etkileyici.

Deniz Emra